Maršrutai               Kainos               Naudinga žinoti               Kontaktai
jamam

Tel. 8 640 24477

BAIDARIŲ MARŠRUTAI

Mes siūlome Jums keliauti gražiausia Žemaitijos upe - Minija. 
Jeigu iškyla klausimų dėl maršruto pasirinkimo ir trukmės, prašome susisiekti tel. 8640 24477 ir mes Jums atsakysime į iškilusius klausimus ir patarsime kokį maršrutą pasirinkti.


1 dienos maršrutai 2 - 3 dienų maršrutai
Kartena - Raguviškiai
1 diena, 13 km, trukmė 3-5 val.
Maršruto aprašymas, spauskite čia....
Aleksandravas - Raguviškiai
2 dienos, 37 km
Aleksandravas - Kartena
1 diena, 24 km, trukmė 6-8 val.
Pakutuvėnų vienuolynas-Kartena
2 dienos, 36 km 
Cigonaliai - Kartena
1 diena, 16 km, trukmė 4-6 val
Cigonaliai-Raguviškiai
2 dienos, 29 km 
Dauginčiai - Kartena
1 diena, 12 km, trukmė 3-5 val.
Kartena - Gargždai
2 dienos, 36 km
Pakutuvėnų vienuolynas - Cigonaliai
1 diena, 20 km, trukmė 5-7 val.
Karklėnai (Babrungo intakas) - Dauginčiai
2 dienos, 28 km
Karklėnai  (Babrungo intakas) - Aleksandravas
1 diena, 15 km, trukmė 4-6 val.
Gargždai - Mingė
2-3 dienos, 48 km
Aleksandravas - Dauginčiai
1 diena, 12 km, trukmė 4-6 val.
Karklėnai (Babrungo intakas) - Kartena
2 dienos, 39 km
Utriai - Gargždai
1 diena,  16 km, trukmė 4-6 val.
Aleksandravas - Gargždai
3 dienos, 60 km
Raguviškiai - Gargždai
1 diena, 24 km, trukmė 6-8 val.
Karklėnai (Babrungo intakas)i - Raguviškiai
3 dienos, 52 km

Vasaros metu (liepos, rugpjūčio mėn), kritiškai nukritus vandens lygiui, maršruto atkarpoje nuo Aleksandravo iki Cigonalių (Dauginčių) apie 9 km, plaukiant per Dyburių Kilpas daugelyje vietų Jums užplaukus ant seklumos tektų lipti iš baidarės ir ją pernešinėti, todėl nukritus vandens lygiui iki kritinio, plaukti per Dyburių kilpas nerekomenduotina.

Vasaros metu yra rekomenduojami maršrutai nuo Kartenos iki Gargždų. Šioje atkarpoje Minija tampa ramesnė, bet dar yra rėvų, akmenų ir Jūs trumpam galėsite pajusijusti plaukiantis kalnų upe. 
Nuo Gargždų iki Mingės, upės srovės tėkmė sulėtėja, nebėra rėvų ir akmenų. Šią upės atkarpą rekomenduojame rinkti keliautojams mėgstantiems ramų pasiplaukiojimą.

Išsamų viso maršruto Minijos upe aprašymą galite perskaityti čia...

Žemiau šiame puslapyje pateikiame Minijos upės aprašymą, atstumus, nurodome įdomesnes vietas. 

Jums belieka pasirinkti norimą plaukimo maršruto atkarpą ir
užsisakyti baidares tel. 8640 24477. Baidarių nuomos bazė  yra įsikūrusi Kartenoje, bazės lokacijos nuoroda rasite paspaudę čia. Automobilius galėsite palikti nuomos bazėje. Jus ir baidares mes nuvešime į  Jūsų pasirinkto maršruto pradžią ir parvešime kelionės pabaigoje. Baidarių ir turistinio inventoriaus nuomos kainas rasite čia...
Linkime geros nuotaikos ir malonių įspūdžių plaukiant gražiausiomis Žemaitijos upėmis!


Minijos upės maršruto aprašymas

Minija
vakarų Lietuvos upė, dešinysis Nemuno intakas. Oficialios versmės yra nedideliame Didovo ežere, o hidrografinės – Sydeklio ežere (Telšių rajonas), 14 km į pietus nuo Telšių. Jeigu Minijos ilgis būtų skaičiuojamas nuo šio taško, jis siektų apie 213 km. Tačiau kadangi iš Sydeklio ištekantis upelis vadinasi Mava, tolesnė jo atkarpa tarp Ilgio ir Pluotinalio ežerų – Kliurke, ir tik žemiau Didovo ežero – Minija, tai oficialus Minijos ilgis yra tik 202 km. Teka per Ilgio, Pluotinalio, Didovo ežerus į vakarus žemiau Alkupio žiočių. Įtekėjus Salantui, pasuka į pietus, vingiuoja per Gargždus, Priekulę, įteka į Atmatą (dešiniąją Nemuno deltos atšaką).

1873 metais Vilhelmo kanalu Minija tiesiogiai sujungta su Klaipėdos uostu.
 
Intakai:
  • kairieji – Pala, Alantas, Žvelsa, Agluona, Veiviržas, Tenenys;
  • dešinieji – Sausdravas, Babrungas, Mišupė, Salantas.
Kilometražas nurodomas iki Minijos deltos, d - dešinėje, k - kairėje.

 
Žarėnai - Stalgėnai
Atstumas 24 km, plaukimo trukmė 1 diena
 
 
žemėlapis iš svetainės www.maps.lt 
  
178 km Vieškelio Plungė-Žarėnai tiltas; d senas Keturakių kaimas. Malūno užtvanka išgriauta. Kaire pakrante bėga Žarėnų-Medingėnų-Plungės vieškelis. Čia upė dar nedidelė: 5-6m pločio, 0,3-0,5m gylio, vagoje daug rėvų, medžių užvartų, užkamšų, bebrų statinių.
175 km Medingėnai - apylinkės centras; per upę lieptas, žemiau jo, išardytos malūno užtvankos vietoje,- didelių akmenų sąvartynas. Tik kai vanduo labai aukštas, galima meginti slenkstį peršokti; šiaip laivelius tenka persinešti. Medingėnuose yra gimusi rašytoja M. Pečkauskaitė - Šatrijos Ragana (1878-1930).
 
 
žemėlapis iš svetainės www.maps.lt 

170 km K intakas Pala (ilgis 20km), Užpalis; malūno užtvankos vietoje nedidelis praplaukiamas slenkstelis. Įtekėjus Palai, Minijos nuotekis padidėja, upė jau su ryškiu slėniu ir krantais; vaga pilna rėvų, didelių akmenų, seklių brastų.
167 km D Viešdauba (ilgis 8km). Šio upelio krante ties Žvirzdaliais yra senovinis kapinynas. Puskilometriu žemiau k Sendvariai, vieškelio Medingėnai-Plungė tiltas. Upė tarp rėvų rangosi staigiais vingiais.
162 km Daugėdai, buvusio malūno užtvanka išgriauta, praplaukti galima laisvai.
159 km K Gudalių kaimas su senomis sodybomis, dideliais kiemais, gelių darželiais palangėse; per upę lieptas.
158 km K Alkupis (ilgis 5km). Vingiuotoje upėje rėvos retėje. Už 0,5km, kai buvo neišgriauta Stalgėnų malūno užtvanka, šiame ruože prasidėdavo ramus, gilus upės baras - patvanka.
156 km K Vitkai. Kiek žemiau, artėjant prie Stalgėnų, k upės krantas aukštėja ir statėja. Už 1 km vieškelio tiltas.
 
154 km D Sausdravas (ilgis 25km). Žemiau, už 1 km, vieškelio tiltas. Sausdravas nuo Svisos upės iki žiočių ir Minija nuo sausdravo iki žiočių - ichtiologinis draustinis (draudžiama žvejoti ar kitaip trukdyti žuvims neršti). Kiek tolėliau k Stalgėnai - apylinkės centras. Buvusio malūno ir lentpjūvės užtvanka išgriauta. Vieškelio Plungė-Rietavas tiltas, vandens matavimo punktas.
 
 
Stalgėnai - Vieštovėnai
Atstumas 22 km, plaukimo trukmė 1 diena
 
 
žemėlapis iš svetainės www.maps.lt 
 
152 km K Lukna (ilgis 14km). Aukštoje upės pakrantėje eglėmis ir kitais medžiais apaugės piliakalnis, vadinamas Skruodienės kalnu. Gražioje, senais ąžuolais pasipuošusioje Luknos-Minijos santakoje yra Dainų slėnio aikštelė ir aukuras. Čia stalgėniškiai rengia įvairias gegužines, pasilinksminimus, šventes. Puiki vieta postoviui, nakvynei.
148 km D Lekemės kaimas, piliakalnis, vietos žmonių Lapinsko kapu vadinamas. Jame palaidotas 1942m. miręs mokytojas laisvamanis J. Lapinskas. Prasideda didžiosios Lekemės kilpos. Čia upė laužiasi per kalvotą ir miškingą Žemaitijos aukštumos ruožą. Upėje daug rėvų, rėvinių patvankų. Kairėje pakrantėje plyti Juodeikių miškai, kurių eglės ir berželiai vietomis taip pasvirę, kad sudaro tikrą tunelį, upės vagoje čia dažnai būna nuo stačiai eroduojančių šlaitų suvirtusių ir bebrų pagraužtų medžių.
139 km D Didžioji Sruoja (ilgis 7km); puskilometriu žemiau - Mažoji Sruoja (ilgis 8km). Baigiasi "laukinis" upės ruožas. Tiesiai iki Plungės tik 6km.
137 km D Nausodis. Prie Plungės-Kulių kelio ant kalvos, apaugusios pušimis, yra griautinis ir degintinis kapinynas, Kapkalniu vadinamas,- archeologinis paminklas. Nausodžio apyl. bibliotekoje yra kraštotyros muziejėlis. Upėje, išgriautos neveikiančio malūno užtvankos vietoje, metrinis slenkstis.
132 km Vieškelio Plungė-Kuliai tiltas. Kairiajame Minijos krante, už 0,5km nuo tilto, prie pat kelio į Kulius, keroja S. Mingėlos ąžuolas - gamtos paminklas. Jo aukštis 17m, apimtis 7,5m. 0,5km žemiau Plungės-Kulių vieškelio tilto, buvusioje Mardosų malūno išgriautos užtvankos vietoje, nedidelis praplaukiamas slenkstelis.
 
 
Vieštovėnai - Aleksandravas
Atstumas 19 km, plaukimo trukmė 1 diena
 
 žemėlapis iš svetainės www.maps.lt 
 

130 km K Vieštovė (ilgis 11km), Santakis, vieškelio Plungė-Šiemuliai tiltas. Artėjant prie Stonaičių HE, upė palaipsniui rimsta, platėja ir gilėja. Prasideda elektrinės patvanka.
128 km D Babrungas (ilgis 59km) atiteka iš didelio Platelių ežero (Virkštos). Už 300m buvusi Stonaičių HE. Elektrinės mašinos demontuotos, liko tik užtvanka (aukštis 3,5m) ir mūrinio pastato griaučiai d krante. Praplaukti galima tik lataku. Plaukiant dviese, apie 1,2m aukščio banga užpila ekipažą. Tačiau uždengus baidarės priekį sandariu tentu ir vienam sėdint užpakalinėje sedynėje - nesunkiai nušokama. Minijos-Babrungo santakos slėnys - tinkama vieta postoviui, nakvynei.
125 km D Kleipščiai; k ilgas (apie 4km) Pakutuvėnų kaimas, koplytėlė ir senos kapinaitės. Upėje išgriauto malūno užtvanka. Toliau upėje nemaža didelių akmenų, rėvų, seklumų.
123 km K Pakutuvėnų piliakalnis, Pilele vadinamas. Minijoje stambūs akmenys, didelis "Čeraunyko" riedulys (ne ką mažesnis už Anykščių Puntuką); d pakrantėje lapuočių miškai.
117 km D Narvaišiai; išgriautos malūno užtvankos liekanos nesunkiai praplaukiamos; kabantis lieptas. Kaimas nusitęsęs apie 4km. Abiejuose upės krantuose vešlūs miškai, k pakrantėje pirmąkart pasirodo spygliuočių miškai. Geros vietos stovyklai, nakvynei.
113 km D Liepgiriai, k Aleksandravas. Kretingos-Šiaulių plento gelžb. tiltas; kiek žemiau - išgriauto Liepgirių malūno užtvankos liekanos, nedidelis slenkstelis (prieš įplaukiant į garsąją Dyburių kilpą).
 
 
Aleksandravas - Kartena
Atstumas 24 km, plaukimo trukmė 1 diena
 
 
žemėlapis iš svetainės www.maps.lt 

112 km K Dyburiai, senovinis kapinynas, XIX a. koplytėlė; d Bulikai. Prasideda įdomiausias Minijos baras - didžioji Dyburių kilpa. Jos plotis apie 4km, o siauriausioje vietoje - vos 100m. Upė nukrenta beveik 9m. Kilpos bare visur akmenys, daug slenksčių. Gana atidžiai reikia manevruoti, tarp akmenų ieškant sunkiai pastebimo farvaterio. Tai labai įdomus, bet sunkus ir sudėtingas ruožas. 1937 čia buvo projektuojama prakasti tunelį ir pastatyti derivacinę elektrinę.
111 km Yra projektas čia ant Minijos įrengti Aleksandravo tvenkinį; užtvankos gylis - 20m, tvenkinio plotas 908ha. Kai tvenkinys bus įrengtas, jo patvanka į aukštupį iššsilies 4-5km aukščiau Babrungo žiočių.
105 km K Cigonaliai; aukštas, status šlaitas, nuo kurio atsiveria gražūs Dyburių vaizdai; d Puidogalis. Čia rėvos pradeda kiek mažėti, ilgesni ir jų patvenktiniai ruožai.
102 km D Prystovai, didelė atodanga. Upėje vėl virtinė rėvų, didelių akmenų; ramesnėse patvenktose vietose tanki vandens augmenija.
101 km K Mišupė (ilgis 27km); k Dauginčiai, piliakalnis, vadinamas Pilele. Išgriauto malūno užtvankos vietoje pusmetrinis slenkstis; vagoje vis dar rėvos, dideli akmenys. Kiek žemėliau d Kūlupėnai.
99 km D Sauseriai. Senslėsnyje, apie 0,4km į šiaurės rytus nuo Minijos-Salanto santakos, medžių paunksnėje, stūkso nedidelis Sauserių piliakalnis. Netoliese, Temužinės miške, Žalčio dauboje, kūlgrinda; k Lapgaudžių miškas. Artėja prie pabaigos Minijos kanjonas, rėvų patvenktis ruožai jau gerokai ilgesni.
97 km D Salantas (ilgis 43km). Minija, nusileidusi nuo Žemaičių aukštumos ir įtekėjusi į platų Salanto slėnį keičia ir kryptį (iš šiaurės rytų į pietus). Salantui žymiai papildžios Minijos nuotekį, pakinta ir upės pobūdis: ji gilesnė ir daug lėtesnė, rėvos žemesnės, o jų patvenkti ruožai ilgesni. Iki Kartenos geležinkelio stoties - tik 1,5km.
89 km Šiaulių-Kretingos plento tiltas; k Alantas (ilgis 39km); d Kartena - miestelis, viena iš seniausių Žemaitijos gyvenviečių. Kartenos piliakalnis įrengtas aukštoje kalvoje, iš šiaurės ir šiaurės vakarų apjuostas Minijos. Medinė Kartenos bažnyčios varpinė (XIX a.) - architektūrinis paminklas. Upėje, buvusioje Kartenos malųno išgriautos užtvankos vietoje, akmenų sąvartynas.
 
Kartena - Raguviškiai
Atstumas 13 km, plaukimo trukmė apie 4 val
 
 
žemėlapis iš svetainės www.maps.lt 

84 km D Rabuliai. Išlaužtos malūno užtvankos vietoje, pusmetrinis slenkstis; keltis bei leistis galima tiesiog per prolaužos vidurį. Kairiajame upės krante Žalgirio miškas - gera vieta stovyklai, nakvynei.
76 km K Kartanalė (ilgis 13km), d Raguviškiai, gatvinis kaimas; vakariniame pakraštyje Žalgirio miškas, paupyje prie Minijos - turistų poilsiavietė; upę pertveria gelžbetonio tiltas.
 
  
Raguviškiai - Gargždai
Atstumas 23 km, plaukimo trukmė 1 diena
 
  
žemėlapis iš svetainės www.maps.lt 

73 km K Baubliai, gyvenvietė, 120ha parkas.
68 km Pikteikiai. Upėje, buvusio Pikteikių malūno išgriautos užtvankos vietoje, nedidelis slenkstelis. Sauserių, Rubulių ir Pikteikių buvusių malūnų išgriautų užtvankų vietoje susidarę slenksčiai panašūs į rėvas. Ties Utrių kaimų upėje keletas ištisinių akmenų pervarų, kurias padarė žvejai brakonieriai.
 
  
žemėlapis iš svetainės www.maps.lt 

60 km
K Žvelsa (ilgis 38km), Žvelsėnai. Upė mažai vingiuota, teka tarp aukštų senslėnio krantų. Nors retokai, vis dar pasitaiko rėvų.
58 km K Kvietiniai.
54 km Kauno-Klaipėdos autostrados pylimas ir tiltas. Autostrada aplenkia Gargždus.
53 km Gargždai, Klaipėdos rajono centras. Upėje neveikiančio malūno užtvanka (aukštis 1,8m), kurios patvanka į aukštupį tęsiasi apie 5km; per užtvanką patogu keltis d krantu. Minijos pakrantėje šlama gražus parkas,  K Minijos krante stovi Gargždų piliakalnis, vadinamas Pilele. Upės krantuose rasti III-IV a. plokštiniai griautiniai kapai su akmenų vainikais.
  
 
Gargždai - Priekulė
Atstumas 23 km, plaukimo trukmė 1 diena
 
 
 žemėlapis iš svetainės www.maps.lt 
 

 49 km K Skinija (ilgis 18km). Minijai įtekėjus į Pajūrios žemumą, srovė visai sulėtėja, rėvų ir didesnių akmenų jau nėra. Baigiasi ir skaidrusis Minijos vanduo: gilaus ir ramaus žemupio dugnas dumblėtas.
44 km Vieškelio Dovilai-Veiviržėnai tiltas; k Rusliai; d Dovilai. Pora km žemiau, d upės krante, yra piliakalnis, vadinamas Pilutės kalnu, Muškalniu, kartais dar Gedimino pilimi, Dovilų piliakalniu. Upėje baigiasi rėvos ir akmenys.
38 km D Kalviai, vieškelio Kalviai-Pėžaičiai tiltas; k krante prie upės prisišlieja Šernų miškas (Plotas 706ha), priklausantis KLaipėdos miesto žaliajai zonai. Čia galima sustoti, statyti palapinę, kurti laužą, tačiau tik tam tikslui skirtose vietose - laikino turistų poilsio aikštelėse. Šernų miške tokia aikštelė yra d Minijos krante, apie 350m priešais tiltą. Šernų kaime, ant Minijos kranto, ties girininkija yra įdomus miško muziejėlis "Genys" (rodyklę į muziejų iš keroklio ąžuolo padarė liaudies menininkas V. Majoras). Šernų miške yra III-VII a. kapinynas su griautiniais ir degintiniais kapais.
 
 
 
žemėlapis iš svetainės www.maps.lt 
 
35 km K Rokai. Kiek žemiau - Lingiai, Butkai, Voveriškiai. Tarp Dituvos ir Priekulės išplatėjusioje upės vagoje nemaža seklių brastų; čia upės farvateris visą laiką vingiuoja nuo vieno kranto prie kito. Už Šernų miško k Minijos krante - Priekulės sportinių arklių žirgynas.
30 km D Agluona (ilgis 20km); netoli Priekulės parko kabantis tiltas; k už Agluonų kaimo Priekulė - rašytojos I. Simonaitytės (1897-1978) gimtinė.
 
 
Priekulė - Mingė
Atstumas 25 km, plaukimo trukmė 1 diena
 
 
 žemėlapis iš svetainės www.maps.lt 

 
 
 žemėlapis iš svetainės www.maps.lt 

 
 
 žemėlapis iš svetainės www.maps.lt 

 
 
 

 

© 2009 Minijos baidarės
Programavimas ir TVS UAB "Idėjų Imperija"